DF57H-4P-1.2V(21)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
DF57H-4P-1.2V(21)
Descripción:
CONN HEADER SMD 4POS 1.2MM
En stock : 8175
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.055" (1.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Type Male Blade
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.047" (1.20mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -35°C ~ 85°C