DF62-6EP-2.2C
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
DF62-6EP-2.2C
Descripción:
CONN PLUG HSG 6POS 2.20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -35°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Contact Type Male Pin
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Holder
Product Status Obsolete
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series DF62
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.087" (2.20mm)