DFEC40-48T3312
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
DFEC40-48T3312
Descripción:
DC/DC DIN RL SUP 3.3V +/-12V 29W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A, 400mA, 400mA
DC Voltage - Input (Min) 36V
Efficiency 85%
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 97°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 4.90" L x 2.27" W x 0.94" H (124.5mm x 57.7mm x 23.9mm)
Number of Outputs 3
Series DFEC40 (40W)
Power (Watts) 29W