DFED20-48S3P3W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
DFED20-48S3P3W
Descripción:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 18W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 5.5A
DC Voltage - Input (Min) 18V
Efficiency 83%
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 99°C (With Derating)
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 4.90" L x 2.27" W x 0.94" H (124.5mm x 57.7mm x 23.9mm)
Number of Outputs 1
Series DFED20W (20W)
Power (Watts) 18W