DG160M-3EC
Tri-Mag, LLC
Producto No:
DG160M-3EC
Fabricante:
Tri-Mag, LLC
Descripción:
AC/DC CONVERTER 18V 160W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.42" H (127.0mm x 76.2mm x 36.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.89 A
Series Tri-Mag, DG160 (160W)
Power (Watts) 160W (240W Forced Air)
Type Enclosed
Efficiency 90%
Mfr Tri-Mag, LLC
Features PFC, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC