DGH106Q2R7
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
DGH106Q2R7
Descripción:
CAPACITOR 10F -10% +30% 2.7V TH
En stock : 16123
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 1kHz
Series DGH
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 F