DGP20E24T5/12
Bel Power Solutions
Producto No:
DGP20E24T5/12
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V +/-12V 20W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 700 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.02" L x 2.02" W x 0.45" H (51.3mm x 51.3mm x 11.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A, 310mA, 310mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series DGP20 (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 84%