DH22U2NABZZ
CIT Relay and Switch
Producto No:
DH22U2NABZZ
Descripción:
SWITCH PB DPDT 3A 125V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series DH22U
Type Anti-Vandal
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V