DHS250B12
Cosel USA, Inc.
Producto No:
DHS250B12
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 21A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 200V
Series DHS (250W)
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 88%