DK1A1B-12V
Panasonic Electric Works
Producto No:
DK1A1B-12V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DK
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC