DL3-60RW6B
ITT Cannon, LLC
Producto No:
DL3-60RW6B
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN RCPT 60POS PNL MNT
En stock : 454
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 6
Number of Positions 60
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Panel Mount
Material Flammability Rating UL94 V-1
Product Status Active
Series DL
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr ITT Cannon, LLC
Pitch 0.100" (2.54mm)