DLVDDFT250A
TPC Wire & Cable
Producto No:
DLVDDFT250A
Fabricante:
TPC Wire & Cable
Descripción:
CONN QC RCPT 12-10AWG F YLLW .25
En stock : 20671
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 500
Guía del usuario
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length 0.295" (7.49mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Yellow
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 10-12 AWG
Series -
Length - Overall 0.953" (24.21mm)
Insulation Diameter 0.031" (0.79mm)