DNFR18-250FIB-E
Panduit Corp
Producto No:
DNFR18-250FIB-E
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Guía del usuario
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Angled - 90°, Flag
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18-22 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall -
Insulation Diameter 0.178" (4.52mm)