DNL10S0A0S16PFD
Delta Electronics
Producto No:
DNL10S0A0S16PFD
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.75-5V 80W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.75 ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.38" H (33.0mm x 13.5mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 16A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8.3V
Control Features Enable, Active High
Series Delphi DNL
Power (Watts) 80 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 7-SMD Module
Efficiency 92%