DP-241-5-20L
Signal Transformer
Producto No:
DP-241-5-20L
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 12VA CHAS MT
Guía del usuario
Center Tap Yes
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 42.80mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Single
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 71.40mm L x 36.30mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) 600mA
Weight 0.7 lb (317.51 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Two-4-One™
Type Laminated Core
Power - Max 12VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) 20V