DP4RSC60E40B5
Sensata-Crydom
Producto No:
DP4RSC60E40B5
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 32V
Guía del usuario
Load Current 40 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 ~ 48V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series DP
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 18 ~ 32VDC