DPD055050-P6P
CUI Inc.
Producto No:
DPD055050-P6P
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.5V 2.8W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.36" L x 1.99" W x 1.61" H (60.0mm x 50.5mm x 41.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 500mA
Series -
Power (Watts) 2.8 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 5.5V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC