DPS-180AB-21 D
Delta Electronics
Producto No:
DPS-180AB-21 D
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 180W
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, GS, KC PSE
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.69" L x 3.35" W x 1.57" H (170.0mm x 85.0mm x 40.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 7.5A
Series -
Power (Watts) 180 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Mfr Delta Electronics
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC