DPS060200UPS-P12P
CUI Inc.
Producto No:
DPS060200UPS-P12P
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.36" L x 1.73" W x 0.98" H (60.0mm x 44.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 2A
Series -
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 6V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC