DPS120125-P13N
CUI Inc.
Producto No:
DPS120125-P13N
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Polarization Negative Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.25A
Series -
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC