DPS150100U-P5P-TK
CUI Inc.
Producto No:
DPS150100U-P5P-TK
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.26" L x 1.71" W x 1.18" H (83.0mm x 43.5mm x 30.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.256 lb (116.12 g)
Current - Output (Max) 1A
Series -
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 70%
Voltage - Output 15V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC