DPS240075U-P14N
CUI Inc.
Producto No:
DPS240075U-P14N
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Guía del usuario
Operating Temperature -
Polarization Negative Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.19" L x 2.09" W x 1.65" H (81.0mm x 53.0mm x 42.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 750mA
Series -
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC