DR050D254P040
Chip Quik Inc.
Producto No:
DR050D254P040
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
DUAL ROW 0.5MM PITCH 40-PIN CONN
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 40
Package Accepted 0.5mm Connector
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Proto Board Type SMD to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 1.000" x 2.000" (25.40mm x 50.80mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"