DR127D254P20M
Chip Quik Inc.
Producto No:
DR127D254P20M
Fabricante:
Chip Quik Inc.
Descripción:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 20-PIN MAL
En stock : 51
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series Proto-Advantage
Number of Positions 20
Package Accepted 1.27mm Header
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Proto Board Type Connector to DIP
Material FR4 Epoxy Glass
Package Bulk
Size / Dimension 0.700" x 1.000" (17.78mm x 25.40mm)
Product Status Active
Board Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"