DR13150006
MGS ELETRONICA
Producto No:
DR13150006
Fabricante:
MGS ELETRONICA
Paquete:
Radial
Descripción:
FIXED INDUCTOR DRW 13 X 15 6,8 U
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm
Inductance 4.7 µH