DR16180150
MGS ELETRONICA
Producto No:
DR16180150
Fabricante:
MGS ELETRONICA
Paquete:
Radial
Descripción:
FIXED INDUCTOR DRW 16 X 18 150 U
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 73mOhm
Inductance 150 µH