DR334A-513BE
Bourns Inc.
Producto No:
DR334A-513BE
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
CMC 51UH 500MA 2LN 1.5KOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Impedance @ Frequency 1.5 kOhms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.228" W (6.00mm x 5.80mm)
Height (Max) 0.150" (3.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series DR334A
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 500mA
Voltage Rating - AC 42V
Mfr Bourns Inc.
Features -
Filter Type -
Package Tape & Reel (TR)
Inductance @ Frequency 51 µH @ 100 kHz