DRC-V-270K
Signal Transformer
Producto No:
DRC-V-270K
Fabricante:
Signal Transformer
Paquete:
Radial
Descripción:
FIXED IND 27UH 2.5A 0.08OHM TH
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 27 µH
Series DRC-V
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 8.5MHz