DRT-DTH-50-65
Littelfuse Inc.
Producto No:
DRT-DTH-50-65
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
SWITCH REED SPDT 1A 350V
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 125°C
Current - Carry 2A (DC)
Current - Switching 1A (AC), 1.5A (DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 500 V
Voltage - Switching AC 350 V
Circuit SPDT
Height Above Board -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Operate Range 50 ~ 65AT
Series DRT-DTH
Length - Overall 3.375" (85.73mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 50W
Operate Time 5.5 ms
Mfr Littelfuse Inc.
Size - Body 0.210" Dia x 1.500" L (5.33mm x 38.10mm)
Capacitance 2 pF