DS2E-ML2-DC12V-R
Panasonic Electric Works
Producto No:
DS2E-ML2-DC12V-R
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DS
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC