DS2Y-S-DC48V
Panasonic Electric Works
Producto No:
DS2Y-S-DC48V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 6.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 7.68 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DS2Y
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC