DS441505-BA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
DS441505-BA
Descripción:
CAP FILM 5UF 10% 440VAC CHAS MT
En stock : 140
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.516" (38.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.969" L x 1.051" W (50.00mm x 26.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PMF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 5 µF