Hogar / Solenoids / DSOL-0844-24
minImg
DSOL-0844-24
Delta Electronics
Producto No:
DSOL-0844-24
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
SOLENOID PULL CONTINUOUS 24V
Guía del usuario
Diameter - Shaft 0.313" (7.95mm)
Bushing Thread -
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated 24VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.730" L x 0.840" W x 1.130" H (43.94mm x 21.34mm x 28.70mm)
Product Status Active
Weight 0.21 lb (95.25 g)
Shaft Detail Clevis
DC Resistance (DCR) 29Ohm
Series DSOL
Power (Watts) 20 W
Type Open Frame (Pull)
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Continuous
Stroke Length 0.500" (12.70mm)