Hogar / Microcontrollers / DSPIC33FJ128GP802-E/SP
minImg
DSPIC33FJ128GP802-E/SP
Microchip Technology
Producto No:
DSPIC33FJ128GP802-E/SP
Paquete:
28-SPDIP
Descripción:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
En stock : 504
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor dsPIC
Speed 40 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 21
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SPDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V