DST6-16B12
Pulse Electronics
Producto No:
DST6-16B12
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 36.58mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 57.15mm L x 47.24mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2.5A, Series 1.25A
Weight 0.8 lb (362.87 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Bobbin Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 20VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 8V, Series 16V