DTS20F15-18SD
TE Connectivity Deutsch Connectors
Producto No:
DTS20F15-18SD
Descripción:
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 15-18
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C