DTS20F23-21SN
TE Connectivity Deutsch Connectors
Producto No:
DTS20F23-21SN
Descripción:
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 750VAC, 1050VDC
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 23-21
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C