DTS20F25-24PN
TE Connectivity Deutsch Connectors
Producto No:
DTS20F25-24PN
Descripción:
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 25-24
Mfr TE Connectivity Deutsch Connectors
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 200°C