E2E-S05S12-MC-C2
Omron Automation and Safety
Producto No:
E2E-S05S12-MC-C2
Descripción:
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.047" (1.2mm)
Output Type NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency 4kHz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M5
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V