E2E-X10C230 2M
Omron Automation and Safety
Producto No:
E2E-X10C230 2M
Descripción:
SENSOR INDUCT 10MM NPN M30 NC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V