E2E-X10D2-N
Omron Automation and Safety
Producto No:
E2E-X10D2-N
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type NPN-NC, 2-Wire
Response Frequency 400Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V