E2E-X10MY2-US
Omron Automation and Safety
Producto No:
E2E-X10MY2-US
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type SCR-NC, 2-Wire
Response Frequency 25Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 20 VAC ~ 264 VAC