E2K110B7104KB-T
Taiyo Yuden
Producto No:
E2K110B7104KB-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0405 (1012 Metric)
Descripción:
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0504
Guía del usuario
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series -
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1µF