E3T-CT24S
Omron Automation and Safety
Producto No:
E3T-CT24S
Descripción:
SENSOR THROUGH-BEAM 50CM PNP
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC IP65
Response Time 500µs
Sensing Distance 19.7" (50cm) 1.6'
Output Configuration PNP - Open Collector/Light-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (630nm)
Product Status Active
Connection Method Wire
Series E3T
Voltage - Supply 12V ~ 24V