EB2-24TNU-L
KEMET
Producto No:
EB2-24TNU-L
Fabricante:
KEMET
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series EB2
Operate Time 2 ms
Mfr KEMET
Contact Material Silver Alloy, Gold Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC