EB72D-SA3660Z
Vishay Dale
Producto No:
EB72D-SA3660Z
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.156
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color -
Contact Finish Thickness -
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Card Thickness 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm)
Number of Positions/Bay/Row 36
Series EB7D
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)