EB72D-SK3640X
Vishay Dale
Producto No:
EB72D-SK3640X
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.156
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color -
Contact Finish Thickness -
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Card Thickness 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm)
Number of Positions/Bay/Row 36
Series EB7D
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)