EBE4120N017N76
NetPower
Producto No:
EBE4120N017N76
Fabricante:
NetPower
Paquete:
Eighth Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 204W
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Eighth Brick
Current - Output (Max) 17A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 95%
Mfr NetPower
Features Baseplate, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series EBE
Power (Watts) 204 W