EBT156-12A2X
Vishay Dale
Producto No:
EBT156-12A2X
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156
Guía del usuario
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.140" (3.56mm) Dia
Contact Type -
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 12
Series EBT156
Mfr Vishay Dale
Pitch 0.156" (3.96mm)