EC12.3101.001
SCHURTER Inc.
Producto No:
EC12.3101.001
Fabricante:
SCHURTER Inc.
Descripción:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C20 PNL
Guía del usuario
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 33.90mm x 48.00mm
Approval Agency CQC, cURus, ENEC
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series EC12
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 16A
Connector Style IEC 320-C20
Mfr SCHURTER Inc.
Connector Type Receptacle, Male Blades - Module
Accomodates a Fuse No
Features Shielded
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 12A